Rezervace
Datum příjezdu
Datum odjezdu
Dospělí
Děti
Malé děti
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY - Promo kód

To nejlepší z České republiky aneb 1 den výlet z Prahy s návratem do hotelu

 

Hrad Karlštejn

Karlštejn

Tento monumentální hrad ze 14tého století patří k nejkrásnějším ikonám České republiky a najdete jej jihozápadně asi 30km od Prahy. Patří k nejnavštěvovanějším hradům a byl založen českým a římským králem Karlem IV. Nejjednodušší je od našeho hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy dojet metrem na hlavní vlakové nádraží Praha (trasa A ze stanice Malostranská s přestupem na trasu C s výstupem na Praha hlavní nádraží), kde si zakoupíte zpáteční lístek na přímý vlak do stanice Karlštejn (jízda je cca 40minut v cenové relaci pár € a lístek platí na jakýkoliv vlak v daný den a je bez místenky). Jízdní řády vlaků ČR najdete zde http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/. Hrad pak již je v pěší chůzi od zastávky. Více informací najdete na oficiální stránce hradu https://www.hrad-karlstejn.cz/en - nezapomeňte, že některé okruhy je třeba objednat v předstihu.

 
 

Český Krumlov – UNESCO

Karlštejn

Nejkrásnější ikonické město období renezance. Jeho malebné výhledy na zámecký komplex (velmi rozsáhlý krásný hrad a zámek) s městskými domečky, mezi kterými se klikatí řeka, vás zcela uchvátí. Nádherná květinová zahrada zámku a výhled z věže nesmíte opomenout. Pro ty, kteří chtějí vidět ještě více, je v blízkosti města český Krumlov hrad Hluboká, kde se točilo plno filmů a jedná se o nádhernou stavbu s překrásnými interiéry. Město český Krumlov je doslova renezanční perla a je opět v dosahu vlakovým spojením (metrem z našeho hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy na vlakové nádraží – stanice Praha hlavní nádraží a pak si koupit za pár € jednodenní zpáteční jízdenku do stanice Český Krumlov. Doporučujeme vyhradit si na výlet celý den s odjezdem v časných ranních hodinách ideálně rychlíkem (cesta trvá cca 2,5 hodiny a vlaky jezdí až do nočních hodin zpět do Prahy).

 
 
 
 
 

Kutná Hora – UNESCO

Kutná hora

Nejstarší klášterní komplex/město v České republice datovaný do 12tého století. Prosperita místa je spojená s těžbou a zpracováním stříbra. Můžete se těšit na prohlídku gotických budov, kterým vévodí katedrála Svaté Barbory, dále pak jezuitské koleje, centrum města zařazené v roce 1995 do UNESCO a v neposlední řadě nezapomeňte na blízkou Kostnici. Na výlet doporučujeme vyhradit si jeden celý den s pohodlným návratem do našeho hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy. Nejméně namáhavá cesta je opět metrem a vlakem: přesun na stanici Praha hlavní nádraží, kde si zakoupíte zpáteční jízdenku na vlak do stanice Kutná Hora (cena je pár €, jízdenka platí celý den na jakýkoliv vlak dané kategorie a je bez místenky). Ve městě Kutná hora se již pak orientujete dle ukazatelů a všude přítomných map.

 
 

Průhonický park a zámek (UNESCO)

Zámecký park se zámkem a otevřenou botanickou zahradou nedaleko od Prahy v Průhonicích již od 1885 doslova uchvacuje své návštěvníky. Přírodní park o rozloze cca 250 hektarů založený hrabětem Arnoštem Emanuelem Silva-Taroucou v rozmanitém a členitém údolí potoka Botiče se stal národní kulturní památkou a památkou UNESCO. Najdete tu mistrně umístěné dovezené cizokrajné dřeviny v kombinaci s domácími (okolo 1600 druhů) a několik zajímavých vyhlídkových míst a stavem – lesní plochy, rybníky se střídají s loukami a slepými rameny potoka. Průhonický park zaujme v jakémkoliv ročním období. Významná je i sbírka rododendronů o cca 100 druzích a 8000 kusech. Tento půldenní či celodenní výlet za přírodou si můžete užít i našeho hotelu Kampa Garden *** Praha 1 – metrem dojeďte na stanici „Opatov“ červené trasy A a zde přestupte na autobus číslo 363 směr zastávka Průhonice (jízda autobusem trvá cca 15-20minut). Zámecký park Průhonice je otevřený celoročně.

Více informací najdete na oficiální stránce www.pruhonickypark.cz

Tento web používá ke zlepšení svých služeb soubory cookie. Tím, že zůstanete na této stránce, souhlasíte s jejich použitím.
Přijmout