Rezervace
Datum příjezdu
Datum odjezdu
Dospělí
Děti
Malé děti
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY - Promo kód

Nejkrásnější zahrady Prahy

Zahrady Pražského hradu  (1)

Lokalita: Pražský hrad
Jde o seskupení několika pečlivě upravených zahrad a teras Pražského hradu (v současné době jich je přístupno veřejnosti pět) a jsou pro návštěvníky zcela ZDARMA. Každá z nich má samostatný vchod a doporučujeme si na ně vyhradit 1-2h navíc při prohlídce interiérů a exteriéru Pražského hradu. Překrásné kaskády teras a dokonale upravené chodníky i dřeviny jsou zahradníky doplněny o letničky i trvalky a sochy. Starodávné stromy i mohutný Jelení příkop včetně malebných výhledů na Prahu vám doslova učarují. Pro nejlepší fotografie doporučujeme odpolední až podvečerní čas. Od našeho hotelu na Kampě to máte k Pražskému hradu velmi blízko.

 

Vrtbovská zahrada  (2)

Lokalita: Kamelitská 25, Praha 1 – Malá Strana
Tato zahrada se právem honosí titulem nejvýznamnější a nejkrásnější barokní zahrada a je umístěná na svahu Petřína. Založena byla kolem roku 1720 jako přilehlá zahrada paláce hraběte Vrby a za dobu své existence byla výrazně upravována. Sochy od Matyáše Bernard Brauna dotváří celistvý romantický nádech zahrady s pečlivě tvarovanými zákoutími i terasami. Zahrada prošla poslední kompletní rekonstrukcí v roce 1998. Vrtbovská zahrada je otevřena od dubna do října, platí se vstupné a od našeho hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy se k ní dostanete pohodlně tramvají nebo malou procházkou.

 

Valdštejnská zahrada  (3)

Lokalita: Letenská, Praha 1 - Malá Strana
Valdštejnská zahrada je do rozlohy (14.000 m2) druhou největší zahradou v centru Prahy a překonávají ji pouze zahrady Pražského hradu. V současné době je součástí senátu České republiky a vstupné je zdarma od dubna do října. Vznikla jako italský park pod dozorem Albrechta z Valdštejna a také prošla několika významnými úpravami za dobu své existence. Opticky je rozdělena do 2 částí: sala terrena s fontánou a sousoším Venuše s Amorem včetně přilehlé krápníkové stěny a sousedícími voliérami ptactva a druhé menší části s bazénem, skleníkem a jízdárnou. Sochy ve Valdštejnské zahradě jsou prací nizozemského sochaře Adriana de Vriese, který působil i na dvoře Rudolfa II. Vchody jsou dokonale maskované a můžete je lehce minout. První je u stanice metra Malostranská (malý průchod z boku stanice) a druhý je pak průchodem skrz Valdštejnský palác. Od hotelu Kampa Garden *** v Praze to je pár zastávek tramvají . Těšit se můžete i na bílé a korunkaté pávy, kteří jsou chloubou zahrady.

 

Petřínské zahrady  (4)

Lokalita: Petřín
Petřín patří k velmi navštěvovaným místům Prahy kvůli blízkosti Pražského hradu, malebným výhledům na Prahu i návštěvou Petřínské rozhledny nebo bludiště. Pobyt zde si můžete zkrášlit návštěvami několika zahrad, které jsou ZDARMA. Nejmenší, ale doslova jako z pohádky je Květnice – dokonale ukrytá zahrada a najdete ji v blízkosti hvězdárny (má pouze jediný vchod). Je neustále v květu a budete si připadat jako ve filmových kulisách. Dalším je rosárium – Růžový sad, kde si můžete odpočinout na lavičkách a nechat se kolíbat omamnou vůní růží. Pro delší procházky pak dobře poslouží zahrada Nebozízek nebo Kinského zahrada (park) s rozlohou 17 hektarů s cestičkami mezi zelení včetně malých jezírek doplněných sochami. Pokud se vydáte na Petřín a do petřínských zahrad od našeho hotelu Kampa Garden *** z centra Prahy, pak můžete buď vyjít na Pražský hrad a pak dojít na blízký Petřín a nebo využít MHD lanovku, která Vás na petřínský vrch vyveze. Lanová dráha je 1 zastávku tramvají (nebo 10-15minut pěší chůzí) od našeho hotelu.

 

Ledeburská zahrada  (5)

Lokalita: Valdštejnská 155/12, Praha 1 – Malá Strana
Další z malebných, ale i historických zahrad přiléhajících ke komplexu Pražského hradu. Je o italskou barokní zahradu na jižním svahu s terasovitě členěným vzhledem a sala terrena, schodištěm a kašnou. Zahrada na tomto místě byla datována již od roku 1665. Platí se vstupné (otevřeno duben až říjen) a od našeho hotelu Kampa Garden *** z centra Prahy je to opět příjemných několik minut pěší chůzí nebo pár zastávek tramvají.

 

Botanická zahrada města Prahy  (6)

Lokalita: Trója - Praha
Botanická zahrada města Prahy je ideálním výletním místem ve spojení např. s návštěvou ZOO Praha, kdy obě zahrady jsou od sebe vzdálené cca 300m. Od našeho hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy se metrem ideálně dostaňte na stanici metra Holešovice (trasa C – červená linka) a zde na povrchu přestupte na autobus 112 a vystupte na stanici „Zoologická zahrada“ nebo „Botanická zahrada Trója“. Botanická zahrada je otevřená celoročně a platí se vstupné, které je rozděleno (stejně jako zahrada) do 2 zón: Samostatný tropický skleník „Fata Morghana“ a exteriéry včetně japonské zahrady. Z vrchu botanické zahrady se naskýtá malebný výhled za zámek Trója a Prahu se řekou Vltavou.
Více informací najdete: www.botanicka.cz

 

Letenské sady  (7)

Lokalita: Letná - Praha
Byť se nejedná speciálně o zahradu, tak tuto lokalitu zařazujeme díky své výjimečnosti kvůli výhledům z kopce na Prahu. Letná je místo doslova předurčené k dlouhým procházkám i k posezení třeba na několika zahrádkách a vyhlídkách při konzumaci dobrého jídla a pití. Od našeho hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy 1 doporučujeme dojít na Pražský hrad a pokračovat přes přilehlou Královskou zahradu, Chotkovy sady a dále pak přes malý most na samotnou Letnou. Váš výlet bude odměněn fotogenickými pohledy na Prahu.

 

Průhonický park a zámek  (8)

 

Tento web používá ke zlepšení svých služeb soubory cookie. Tím, že zůstanete na této stránce, souhlasíte s jejich použitím.
Přijmout