Nadpis Rezervace
到达
出发
成年人
设计 儿童
婴儿
最便宜保证 — 使用促销代码

布拉格城堡

 

Pražský hrad je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta České Republiky. Byl založen již kolem roku 880 knížetem Bořivojem z rodu Přemyslovců. Podle Guinessovy knihy rekordů je Pražský hrad největším souvislým hradním komplexem na světě, rozkládá se na ploše téměř 70 000 m2 a je také zapsán v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Budovy Pražského hradu zastupují všechny architektonické styly minulého tisíciletí.

Dominantní stavbou areálu Pražského hradu je katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha, která je také místem odpočinku mnoha českých králů a jsou zde uloženy také české korunovační klenoty. Mezi nejkrásnější prostory hradu patří monumentální Vladislavský sál, patrně největší světský klenutý prostor bez vnitřních sloupů v celé tehdejší Evropě. V prostorách hradu se nachází Zlatá ulička, původní zástavba, ve které bydlela hradní čeleď, střelci či zlatníci, dále také bazilika sv.Jiří, Daliborka, která sloužila jako vězení.

 

Zlatá ulička

Ulička, která nese jméno po zlatotepcích, kteří původně v této uličce na Pražském hradě žili v 17. století a bohužel žádné zlaté chodníky ani střechy vás tu nečekají. Historické malé a těsné domečky s barevnými fasádami propůjčují místu historickou kouzelnou atmosféru a určitě toto místo, při návštěvě Pražského hradu, nevynechejte. V současnosti zde najdete plno krámků s typickými turistickými i českými suvenýry a také výstava brnění a muzeum mučení. Pozor, že za vstup do uličky se platí vstupné, ale je otevřená déle než hrad, ale pokud do ní půjdete po 17h, tak je vstup bez poplatku, ale obchody budou bohužel zavřené. Pražský hrad a Zlatá ulička jsou od našeho hotelu Kampa Garden *** Praha 1 velmi blízko: pěší chůzí se vydejte se směrem na Malostranské náměstí a pokračujte stejným směrem dále do kopce k Pražskému hradu.

本网站使用cookie来改善其服务。停留在此页面上,即表示您同意使用它们。
接受